Home

 

HomeSztuka na co dzień

Dzisiaj coraz większą popularność zyskują rzeczy niepowtarzalne: rękodzieło, limitowane kolekcje, dzieła sztuki.Bransoletka bursztynowe kwadraty na łańcuszku kolor koniakowy Dlatego tak ogromną popularnością cieszą się różnego rodzaju pracownie autorskie, prowadzone przez artystów, rzeźbiarzy, malarzy, projektantów ubrań czy mebli.http://www.nextools.com.pl/pl/p/Gwozdziarka-gazowa-KA-4060-2G-ANCHOR-TJEP/103 Są to przede wszystkim pasjonaci tworzący dla ludzi takich jak oni: ceniących sztukę, indywidualnych i mających wyszukany gust, a takich jest coraz więcej. Przy otaczającym nas zalewie takich samych rzeczy produkcji masowej, indywidualizm jest wcześniej. Coraz częściej nasze mieszkania wyglądają tak samo, jakby wycięte z katalogu, to samo dotyczy naszych ubrań, biżuterii, samochodów i wielu innych rzeczy. Produkty dostępne w sklepach sieciowych, czy to odzieżowych, czy salonach meblowych, są najczęściej tańsze i chociaż nierzadko średniej jakości, nie wspominając o niczym nie wyróżniającym się designie, wciąż są bardzo popularne.

Coraz więcej osób pragnie jednak zaznaczyć swój indywidualny styl i nie wyglądać tak samo, jak setki innych osób na ulicach. To samo dotyczy mieszkań – chcemy, aby dom był ‚nasz’, dlatego nadajemy mu indywidualny, często artystyczny charakter. To właśnie umożliwiają różnego rodzaju pracownie autorskie, firmy zajmujące się rękodziełem, antykwariaty, galerie – wszystkie te miejsca, gdzie sztuka zajmuje nadrzędne miejsce. Wszędzie tam dostaniemy rzeczy niepowtarzalne – szyte na miarę ubrania, projektowane na indywidualne zamówienie meble, dzieła sztuki: rzeźby, obrazy, ozdoby, czyli wszystko to, co wyróżni nas z szarego tłumu i pozwoli wyrazić swoją artystyczną duszę.

Najczęściej rzeczy te są droższe od seryjnie produkowanych przedmiotów z ‚sieciówek’. Jest to jednak cena sztuki i indywidualizmu, co ciężko przeliczyć na pieniądze. Z pewnością warto inwestować w takie przedmioty. Ich wartość – w przeciwieństwie do artykułów masowej produkcji – nigdy nie zmaleje, wręcz przeciwnie. Dzieła sztuki, rękodzieło i projekty artystyczne zwykle zyskują na wartości. To więc inwestycja na przyszłość, także w siebie i swój indywidualizm. Warto o tym pamiętać.

Artykuł dzięki: sklep piwowarski